Better You Premium Magnez+ 90 kaps

74,99 zł
W magazynie
SKU
BY006

BĄDŹ SPRAWNIEJSZY DZIĘKI MAGNEZOWI

Magnez+ to łatwo przyswajalny suplement diety z dodatkiem ekstraktu ze szpinaku i dzikiej róży. Magnez jest niezbędnym minerałem, który pełni wiele funkcji w organizmie i przyczynia się między innymi do zmniejszenia uczucia zmęczenia i wyczerpania.

 • Pomaga rozluźnić mięśnie
 • Zmniejsza uczucie zmęczenia i wyczerpania
 • Magnez z cytrynianu, jabłczanu i bisglicynianu
 • Produkt wegański
Bestseller

Magnesium+ to złożony produkt firmy Better You, który zawiera trzy różne rodzaje magnezu, w postaci diglicynianu, cytrynianu i jabłczanu, w połączeniu z ekstraktami ze szpinaku i dzikiej róży oraz neutralną kwasowo witaminą C. Jest to pierwszy produkt magnezowy firmy Better You, który nadal jest prawdziwym bestsellerem . Bardzo dobra opcja, ponieważ łącząc różne kształty, otrzymujemy szerszy produkt, który dociera do kilku obszarów ciała. Zwłaszcza osoby, które ciężko ćwiczą, są zestresowane lub są seniorami, mogą potrzebować trochę więcej pomyśleć o spożyciu magnezu.

Magnez jest minerałem o wielu funkcjach w organizmie, między innymi przyczynia się do prawidłowych funkcji nerwowo-mięśniowych oraz do prawidłowego funkcjonowania kilkuset enzymów organizmu. Ze względu na swoją rolę w funkcjach nerwowo-mięśniowych, magnez stał się popularnym suplementem wspomagającym rozluźnienie mięśni, na przykład przy skurczach mięśni, niespokojnych nogach lub innych drgawkach nerwowych, które mogą wystąpić przy niedoborze. Zwykle nie ma się konkretnego niedoboru, ale produkt złożony może pomóc w kilku obszarach jednocześnie. Diglicynian magnezu jest, jak opisano powyżej, stabilnym magnezem, który jest dobry do przywracania poziomu magnezu, jeśli masz problemy/niedobory przez długi czas. Powinien również zapewniać rozluźnienie mięśni i lepszy sen. Cytrynian magnezu ma biodostępność na poziomie 90 procent i może mieć pewien efekt przeczyszczający. Jabłczan magnezu pomaga między innymi przy zmęczeniu, bierze udział w syntezie ATP, czyli przemianie energii oraz w wytwarzaniu energii. Magnesium+ zawiera mieszankę kilku czystych form magnezu, z których wszystkie są łatwo przyswajalne przez organizm. Ekstrakt ze szpinaku i dzikiej róży dodaje się, ponieważ dzika róża naturalnie zawiera wysoki poziom witaminy C, a także szpinak, który zawiera magnez.

 • Magnez przyczynia się do równowagi elektrolitowej.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowej syntezy białek.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowych funkcji psychologicznych.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
 • Magnez pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i wyczerpania.

Opakowanie: Ekologiczna puszka BIO. Wytwarzany z pozostałości produktów z trzciny cukrowej.

MAGNEZ

Między innymi ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość magnezu, ponieważ pomaga on zmniejszyć zmęczenie i wyczerpanie. Minerał ten jest również ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, syntezy białek, procesu podziału komórek, równowagi elektrolitowej, utrzymania prawidłowej struktury kości, zębów oraz przyczynia się do prawidłowych funkcji psychologicznych.

Nasze dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi 280 mg u kobiet i 350 mg u mężczyzn, ale niektóre grupy, np osoby, które dużo ćwiczą, mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie. Nawet w stresujących okresach lub przy regularnym spożywaniu alkoholu suplementy magnezu mogą być potrzebne.

Dobrymi źródłami magnezu w diecie są zielone warzywa, rośliny strączkowe, pełnoziarniste zboża, kakao, komosa ryżowa, orzechy i nasiona. Niektóre z tych pokarmów bogatych w magnez zawierają również błonnik, kwas fitynowy lub kwas szczawiowy, które niestety nieco hamują wchłanianie. Wchłanianie jest również hamowane przez wysokie spożycie wapnia, ponieważ walczą o ten sam mechanizm wchłaniania. Jeśli wiesz, że jesz mało pokarmów bogatych w magnez i/lub intensywnie ćwiczysz, suplementacja magnezem może być dobrym rozwiązaniem.

Więcej informacji
Składniki

Cytrynian magnezu, jabłczan magnezu, diglicynian magnezu, askorbinian wapnia (witamina C), ekstrakt ze szpinaku 10:1, ekstrakt z dzikiej róży 10:1, kapsułka roślinna (hydroksypropylometyloceluloza).

Zawartość na 1 kapsułka RWS*
Magnez
- cytrynian magnezu
- jabłaczan magnezu
- diglicynian magnezu
250 mg
150 mg
50 mg
50 mg
67%
Ekstrakt ze szpinaku 10:1 20 mg **
Ekstrakt z dzikiej róży 10:1
- w tym naturalna witamina C
10 mg
20 mg
**
25%

* Dzienna Referencyjna Wartość Spożycia
**Brak referencyjnej wartości spożycia

Wyprodukowano w Szwecji.

Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie w połączeniu z wieczornym posiłkiem lub przed snem. Jeśli chcesz uniknąć kapsułki warzywnej, zawartość można opróżnić bezpośrednio do wody lub dowolnego płynu do wyboru.

Ważne: Suplementy diety nie zastępują kompleksowej diety. Zalecana dzienna porcja powinna zostać przekroczona. Podczas przyjmowania leków zawsze skonsultuj się z lekarzem. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, szczelnie zamkniętym i niedostępnym dla dzieci.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
To Top