HUDENS KOMPIS

 Beta-karoten antyutleniacza jest bogaty w marchew i jest przyczyną intensywnego koloru. Beta-karoten jest popularny ze względu na zdolność brązowienia skóry i do ochrony skóry od wewnątrz. Beta-karoten jest popularny w sezonie letnim, kiedy substancja jest przechowywana w warstwie tłuszczu skóry i wzmacnia brązowy kolor skóry.

Ale chyba najważniejszą rzeczą jest to, że beta-karoten może stworzyć naturalną ochronę przed słońcem. Beta-karoten pomaga komórkom skóry w produkcji melaniny w organizmie, która chroni skórę. Prekursorem witaminy A. Beta-karoten jest karotenoid który mozna znaleźć  w marchwi.  Działa jako przeciwutleniacz i jest prekursorem witaminy A.

Dieta bogata w beta-karoten została połączona razem, w tym wzmocniony układ odpornościowy i wzmocnienie błon śluzowych organizmu. Ponieważ beta-karoten działa jako przeciwutleniacz, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Badania pokazują jednak, że u  palaczy nie powinno się brać beta-karotenu, ponieważ otrzymuje on przeciwny skutek dla tej grupy. Oprócz marchwi  beta-karoten znajduje się, na przykład w jajach, mleku, zielonych i żółtych warzywach. Algi Dunaliella salina są niezwykle bogate w beta-karoten.