BetterYou - Premium Magnez Wapń - 60kaps. Poprzedni BetterYou - Premium Magnez Wapń - 60kaps.

Better You Premium Kelp-Jod 160 kaps. Niedobór jodu

69,99 zł
W magazynie
SKU
BY060

Better You Premium Kelp / Jod - 160 kaps. [netto: 51,2g]

SUPLEMENT DIETY

Kelp inaczej zwany Kombo to brązowo-zielone wodorosty, których naturalnym środowiskiem są m.in północne wody oceanu atlantyckiego oraz oceanu spokojnego wzdłuż wybrzeży Japonii.

  • - Naturalny jod z wodorostów
  • - Przyczynia się do normalnej konwersji energii
  • - Przyczynia się do normalnej funkcji poznawczej

Suplement diety zatwierdzony przez wegan!Bestseller

Better You Premium Kelp / Jod - 160 kaps. [netto: 51,2g]

Jod od Better You pochodzi z alg morskich. Kelp to wodorost, który rośnie w "podwodnych lasach". Glony są naturalnym źródłem jodu. Jod przyczynia się między innymi do normalnej produkcji hormonów tarczycy i do prawidłowej czynności tarczycy. Wszystkie komórki w organizmie potrzebują jodu do optymalnego funkcjonowania, ale podstawową funkcją jest wspomaganie tarczycy-Około 75% jodu zawartego w organizmie znajduje się w tarczycy.

Oprócz dużej ilości jodu, w Kelpie można również znaleźć witaminy i minerały takie jak m.in: wit. A, B1, B2, C, D, E, Zn, Mg, Fe, K, Ca i kwas foliowy. Jest to idealny skład dla kobiet ze względu na zawartość żelaza, kwasu foliowego i wapnia, którego w Kelpie jest 10 razy więcej niż w mleku! Ale jak to produkty roślinne, wchłanianie żelaza czy wapnia z tych produktów jest niższe niż z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Oprócz tego, że jod jest ważny dla tarczycy, jest również ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i normalnej jakości skóry. Jod również przyczynia się do normalnej konwersji energii i do normalnej funkcji poznawczej. Jod jest ważny dla rozwoju dzieci, dlatego kobiety w ciąży mają zwiększoną potrzebę.

Źródła zwierząt, takie jak ryby i skorupiaki, są naturalnie bogate w jod. Podczas gotowania jod może zostać zniszczony, więc najbezpieczniejszym sposobem na osiągnięcie tego są glony. Algi, takie jak wodorosty, są pożywnymi pokarmami i zawierają, oprócz jodu, wiele innych minerałów i pierwiastków śladowych.

  • Jod przyczynia się do normalnej konwersji energii.
  • Jod przyczynia się do normalnej produkcji hormonów tarczycy i prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
  • Jod przyczynia się do normalnej funkcji poznawczej.
 

Uwaga: Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie zaleca się kobietom w ciąży, w okresie laktacji lub podczas przyjmowania leków. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, dobrze zamknięte i niedostępne dla dzieci.

Suplementy diety firmy BetterYou posiadają certyfikaty wegańskie lub wegetariańskie. Wyprodukowane zgodnie z wymaganymi standardami europejskimi.

 

 

Więcej informacji
Składniki
Zawartość na 1 kaps. RWS* 2 kaps. RWS*
         
Ekstrakt z Kelp 300 mg - 600 mg -
  - w tym jod 150 µg 100% 300 µg 200%
Selen (metionina) 25 µg 45% 50 µg 91%

* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Ekstrakt Kelp (jod), mieszanina ekstraktów z wodorostów, metionina (selen), kapsułka z celulozy roślinnej (HPMC).

Dawkowanie

Przyjmij 1-2 kapsułek dziennie w połączeniu z posiłkiem. Jeśli chcesz uniknąć kapsułki warzywnej, zawartość można wsypać bezpośrednio do wody lub dowolnego płynu.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
To Top