Better You Biotyna 5000 - 100 kaps. Poprzedni Better You Biotyna 5000  - 100 kaps.

BETTER YOU Tauryna aminokwas 90 kaps.

62,99 zł
W magazynie
SKU
BY127

Tauryna (L-tauryna) to istotny aminokwas, który występuje naturalnie w organizmie i odgrywa kluczową rolę w wielu procesach biologicznych. Tauryna bierze udział w regulacji rytmu serca, co ma związek z naszą równowagą mineralną.

  • Najpopularniejszy aminokwas w sercu
  • 500 mg tauryny w kapsułce
  • Produkt wegański
Bestseller

Tauryna jest aminokwasem, który naturalnie występuje w organizmie i odgrywa decydującą rolę w wielu procesach biologicznych. Zwiększając ilość tauryny w organizmie można odczuć zwiększoną wytrzymałość, mniejsze uczucie zmęczenia oraz szybszą regenerację po np. intensywnym wysiłku fizycznym.

Jest to najbardziej powszechny aminokwas w sercu i bierze udział w regulacji rytmu serca, ponieważ utrzymuje potas i wapń w mięśniu sercowym, co ma związek z naszą równowagą mineralną.

Tauryna sprzyja również powstawaniu GABA, który działa na nas uspokajająco. GABA jest ważnym neuroprzekaźnikiem hamującym, co można prosto wytłumaczyć faktem, że spowalnia impulsy i sprawia, że ​​czujemy się spokojni. Poziomy GABA mogą być niższe w przypadku stresu, bezsenności i złej diety. Typowymi objawami niskiego poziomu GABA są napięcie mięśni, bóle głowy, wahania nastroju, słaba pamięć, niepokój, stres, zmęczenie i problemy ze snem.

Tauryna jest również ważna dla gromadzenia się soli żółciowych, które pełnią ważną funkcję dla naszego zdrowia żołądka i jelit. Sole kwasów żółciowych są głównym składnikiem żółci i są potrzebne do rozkładania tłuszczów, poprawy trawienia i wchłaniania ważnych witamin.

Tauryna występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ zawsze staramy się wykorzystywać naturalne źródła i najlepiej wegańskie składniki ze względów środowiskowych, Better You Taurine jest oczywiście całkowicie wegańskim suplementem. Dla dorosłych tauryna nie jest aminokwasem niezbędnym, co oznacza, że ​​organizm może ją wytworzyć samodzielnie, ale czasami może być konieczne dodanie jej jako suplementu diety. Tauryna jest „zużywana” w większym stopniu przez organizm podczas dużego wysiłku fizycznego, stresu i zaburzeń hormonalnych u kobiet.

Przyjmować jedną kapsułkę dziennie na pusty żołądek przed posiłkami. Możesz śmiało łączyć z cynkiem, ponieważ tauryna i cynk równoważą się nawzajem. Niektórzy uważają, że tauryna działa uspokajająco i wolą ją przyjmować przed snem.

Więcej informacji
Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie na pusty żołądek przed posiłkiem, popijając szklanką wody lub innym  płynem. Nie przekraczać 3 kapsułek dziennie.
Jeśli chcesz uniknąć kapsułki warzywnej, zawartość można opróżnić bezpośrednio do wody lub wybranego płynu.

Uwaga: Suplementów diety nie należy stosować jako alternatywy dla wszechstronnej i zróżnicowanej diety. Rozważ znaczenie zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Podczas przyjmowania leków zawsze skonsultuj się z lekarzem.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, szczelnie zamkniętym i niedostępnym dla dzieci.

Wyprodukowano w Szwecji.

Składniki

Aminokwas (L-tauryna), substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), stabilizator (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu), otoczka roślinna (hydroksypropylometyloceluloza).

1 kapsułka zawiera 500 mg L-tauryny.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
To Top