BETTER YOU Woda proteinowa z elektrolitami 330 ml Poprzedni BETTER YOU Woda proteinowa z elektrolitami 330 ml

BETTER YOU Magnez w proszku - trzy różne formy magnezu 200 g

134,99 zł
W magazynie
SKU
BY124

Better You Magnez w proszku zawiera trzy różne formy magnezu: jabłczan, taurynian i diglicynian. Ten produkt zawiera aż 375 mg pierwiastkowego magnezu na porcję i dlatego jest odpowiedni dla osób w okresie stresu fizycznego lub psychicznego, prowadzących aktywny tryb życia lub mających niski poziom tego minerału.

 • Trzy różne formy magnezu
 • 375 mg pierwiastkowego magnezu na porcję
 • Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni
 • O smaku cytryny
Bestseller

Magnez w proszku to produkt magnezowy, który zawiera trzy różne formy magnezu: jabłczan, taurynian i diglicynian. Proszek zawiera aż 375 mg pierwiastkowego magnezu na porcję i ma cytrynowy smak. Wyższe dawki magnezu mogą być odpowiednie dla osób w okresie stresu fizycznego lub psychicznego, prowadzących aktywny tryb życia lub mających niski poziom tego minerału.

Magnez jest jednym z najczęściej występujących minerałów w organizmie człowieka, znajduje się we wszystkich komórkach organizmu i bierze udział w kilkuset procesach zachodzących w organizmie. Magnez bierze udział i kontroluje równowagę elektrolitową wraz z wapniem, potasem i sodem. Nasz zachodni styl życia i dieta, którą spożywamy, często zawierają zbyt mało magnezu. Badania pokazują również, że poziom magnezu (i innych minerałów) spadł w naszych uprawach w ciągu ostatniej dekady.

Taurynian magnezu związany jest z aminokwasem tauryną i charakteryzuje się bardzo dobrą przyswajalnością. Wbrew temu, w co wierzy wiele osób, tauryna działa na nas relaksująco. Staje się więc raczej sprzeczne, gdy tauryna jest dodawana do różnych napojów energetycznych. Większość tauryny i taurynianów znajduje się w naszej tkance serca i mózgu, więc tauryna jest formą uważaną za najbardziej uspokajającą.

Glicynian, jak nazywa się bisglicyna magnezu, jest formą magnezu, która jest łatwiej wchłaniana przez organizm ze względu na jego wysoką biodostępność. Mianowicie, glicynian jest związany z aminokwasem glicyną, co daje wyższą biodostępność, ponieważ glicyna jest łatwiejsza dla organizmu do identyfikacji i transportu przez błonę śluzową jelit.

Jabłczan magnezu jest formą magnezu, która składa się z minerału związanego z kwasem jabłkowym. Forma ma wysoką biodostępność i jest dobrą formą magnezu dla tych, którzy chcą zwiększyć poziom magnezu w organizmie. Kwas jabłkowy znajduje się we wszystkich komórkach organizmu i jest składnikiem syntezy ATP oraz produkcji energii w organizmie.

 • Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni.
 • Magnez pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i wyczerpania.
 • Magnez przyczynia się do równowagi elektrolitowej.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowej syntezy białek.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowych funkcji psychologicznych.
 • Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
Więcej informacji
Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: Zmieszać 1 porcję (1 miarka 4 g) z 1-2 dl wody w szejkerze lub szklance i wstrząsnąć/zamieszać.

Wskazówka: Korzystnie można mieszać razem z Bär Boost.

Uwaga: Suplementów diety nie należy stosować jako alternatywy dla wszechstronnej i zróżnicowanej diety. Rozważ znaczenie zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, szczelnie zamkniętym i niedostępnym dla dzieci.

Wyprodukowano w Szwecji.

Składniki

Taurynian magnezu, jabłczan magnezu, diglicynian magnezu, ekstrakt z pestek dyni 4:1 ( Curcubita maxima ), aromat.

Zawartość w 1 miarce (4g) RWS*
Magnez
- jabłczan magnezu
- taurynian magnezu
- diglicinian magnezu
375 mg
180 mg
120 mg
75 mg
100%
**
**
**
Ekstrakt z pestek dyni 4:1 200 mg **

200 mg ekstraktu z pestek dyni 4:1 odpowiada 800 mg proszku z pestek dyni.

* dzienne referencyjna wartość spożycia
** referencyjna wartość spożycia nie została ustalona

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
To Top